Apartamenty Częstochowa to sposób zakwaterowania komfortowy na wielu poziomach. Tego typu mieszkanie na wynajem posiada osobną łazienkę i kuchnię. Goście będą więc mogli zrobić sobie posiłek w dowolnym momencie. Nie muszą się też martwić, że ktokolwiek będzie im przeszkadzał w trakcie pobytu.

Jak wybrać noclegi Częstochowa?

W większości miast noclegi wybiera się według zasady - im bliżej rynku tym lepiej. Reguła ta nie do końca odnosi się do Częstochowy. W tym mieście nieformalnym centrum turystycznym jest Jasna Góra. To właśnie tutaj znajdziemy najważniejszy zabytki.

Pokoje Częstochowa najczęściej wynajmują pielgrzymi, którzy zmierzają do jasnogórskiego klasztoru Paulinów. Również jednak i turyści świeccy chcą go odwiedzić. I nic dziwnego. Miejsce jest wyjątkowe. Zabytkowy budynek klasztoru przyciąga nie tylko swoim monumentalnym pięknem ale też historią.

Podczas potopu szwedzkiego klasztor był miejscem brawurowej i długotrwałej obrony. Co ciekawe, już po zakończeniu tej wojny, w klasztorze stacjonowali żołnierze, którzy mieli go bronić w razie ponownego ataku.

Apartamenty Częstochowa - na co zwrócić uwagę?

Noclegi Częstochowa warto zarezerwować w pobliżu dworca. Tylko, że teraz pojawia się pytanie - którego? W tym mieście znajdują się dwie istotne stacje kolejowe - Główna i Stradom. Są od siebie oddalone o około dwadzieścia minut drogi piechotą. Rezerwując apartament w pobliżu niewłaściwego, można dołożyć sobie dosyć dużo kłopotu.

Pokoje Częstochowa powinny też być dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami. W mieście znajdziemy sieć tramwajową jedynie minimalnie bardziej skomplikowaną niż system metra w Warszawie. Kursują tutaj trzy linie. Wybierając nocleg, warto zwrócić uwagę, aby znajdował się on w pobliżu jednego z przystanków tramwajowych.

Częstochowa może też być świetnym miejscem wypadowym do uprawiania turystyki nizinnej. Pomiędzy tym miastem i Krakowem rozciągają się szlaki jurajskie. Jeśli chcemy właśnie pochodzić po tych urokliwych terenach, najlepiej zarezerwować pokój na obrzeżach.