Częstochowa nie jest wielkim miastem, ale jednocześnie każdego roku przyciąga tysiące turystów. Powód zazwyczaj jest jeden - Jasna Góra. Do miejscowości ciągną wierni, którzy chcą przeżyć mszę w zakonie Paulinów. Nie brakuje też jednak niewierzących, bo przecież miasto kilkukrotnie odegrało dużą rolę w polskiej historii. Nie powinno więc dziwić, że apartamenty Częstochowa cieszą się dużą popularnością.

Noclegi Częstochowa - na co zwrócić uwagę podczas wynajmu


Częstochowa oferuje kilka dosyć ciekawych atrakcji. W mieście możemy przejść się po zabytkowym rynku. Możemy również udać się do dosyć wyjątkowego Muzeum Zapałek.

Nie da się jednak ukryć, że najważniejszy punkt turystyczny miasta to wzgórze klasztorne. Do niego ciągną pielgrzymi i zatrzymujący się przy okazji turyści.

Dlatego właśnie rezerwując noclegi Częstochowa, warto zwrócić uwagę na to, aby były one położone w odpowiednio małej odległości od zakonu Paulinów.

Dla podróżnych przyjeżdżających pociągiem bardzo istotne jest także, aby pokój leżał wystarczająco blisko od dworca.

I tutaj warto zaznaczyć, ze Częstochowa posiada dwie stacje, a Główna nie zawsze pełni tą bardziej istotną rolę. Niejednokrotnie nasz pociąg będzie odjeżdżał z dworca o nazwie Stradom.

Podczas rezerwacji pokoju, powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie przyjeżdża nasz skład.

Pokoje Częstochowa jako okazja do zwiedzania okolicy


Apartamenty Częstochowa mogą też stanowić bazę wypadową do zwiedzania okolic. A trzeba powiedzieć, że okalające miasto tereny są wyjątkowo ciekawe. W końcu miejscowość leży na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Ze swojego pokoju będziemy mogli wyruszać na piesze wycieczki po wyjątkowo interesujących terenach. W trakcie tych spacerów będziemy mogli podziwiać nie tylko niesamowite formacje skalne, ale też lokalne zabytki.

Tutaj jako jeden z najważniejszych przykładów warto podać zamek królewski w Olsztynie. Dokładnie tak. To nie jest błąd pisowni. Pod Częstochową leży drugi - o wiele mniejszy Olsztyn. Na jego terenie nie znajdziemy jezior, ale i tak jest super.